2018 yılın pantone rengi: ultra violet

Evlilik teklifini kabul ettin… Peki şimdi ne olacak? Bir dizi planlama sürecinden geçeceksin. En önemli konulardan biri de düğün renklerin ne olacak? Evet yanlış duymadın. “Düğünün de rengi mi olurmuş?” deme sakın! Yapılacağı sezona göre her düğünün bir konsepti, teması, bir renk paleti olmalı. Sana vereceğimiz ipuçlarıyla bu bütünlüğü sağlamak senin elinde. Şimdi trend “Pantone Düğünler” Aşağıda senin için 2018 yılının pantone rengi Ultra Violet renk paletini kullanmanın muhteşem yollarını yazdık. Oldukça yoğun, derin mor, gölgeli, karanlık, kozmik bir renk Ultra Violet. Göz kamaştırıcı derinlik ve zenginlik dolu ama aynı zamanda asaletin ve romantizmin rengi olarak kabul edilir. Lüks ve zerafeti simgeler. İstersen düğün dekorasyonunun büyük parçalarında istersen de küçük detaylarda kullanarak trend bir düğün teması oluşturabilirsin.

Gelin çiçekleri, damat yaka çiçekleri, nedime bileklikleri, nedime buketleri, bileklikleri, tacları, düğün yemek masası, nikah masası süslemeleri, nikah şekerleri, taklar, sandalye süslemeleri hatta düğün pastan… Ultra violet rengini kullanabileceğin o kadar çok detay var ki. Duygularına güven ve hayal gücünü serbest bırak! Yılın pantone rengi ultra violet düğün rengin olsun.

1- Gelin Buketi

İster ana çiçeğin  mor olsun istersen de yardımcı çiçeğin. Ya da tek renk yoğunluğunu da kullanarak daha dikkat çekici bir buket de isteyebilirsin. Daha minimalist olsun dersen, derin moru gelin çiçeğini bağlamakta kullanılan kurdelalarda da düşünebilirsin. Damat yaka çiçeğini ise gelin buketinde kullandığın çiçeklerden seçmen tamamlayıcı bir görüntü sergileyecek. Aynı şekilde nedimelerinin  ellerinde tuttuğu buketler de senin buketinin önüne geçmemeli ama renk ve çiçek temasıyla buketine uyumlu olmalı ve seni tamamlamalı. İşte senin için bir kaç ultra violet namı diğer derin mor gelin çiçeği buketleri derledik!

Kaynak: DIY Wedding Mag/Happy Wedd/Brides

2- Masa & Mekan Süslemeleri

Tüm mevsim düğünlerinde rahatlıkla kullanabileceğin bir renk ultra violet. 2018 düğün mekanı süsleme eğilimleri arasında derin mavi mor ultra violet de göze çarpacak. Potansiyeli, enerjisi yüksek olan bu renkle kullanım alanı geniş bir renk kombinasyonu oluşturabilirsin. Özellikle açık hava ve kır düğünlerinde yeşilin en güzel tonlarıyla muhteşem bir kontrast sağlayacak olan ultra violet, düğün mekanını hem gösterişli hem de havalı gösterecek. Uçuşan sarmaşıklar arasından bazen utangaç bazen de fışkırır gibi kendini gösteren mor çiçekler hem renkleriyle hem de mis kokularıyla  davetlilerin aklını başından alacak. Yeşillikler ve dekoratif objeler arasından bir mücevher gibi parlayacak olan bu taze çiçekler ortama hem şıklık hem de neşe katmaya yetip artacak. Sana da bu özel günü doyasıya yaşamak kalacak. Birkaç masa ve mekan süsleme örneğiyle gel senin de hayal gücünü ateşleyelim.

Kaynak: joannadeeweddings.com/Google Image/Mod Wedding/Pinterest/Wedding Plans Today

3- Düğün Pastası

Oldukça albenili ve gösterişli bir renk olan koyu mavi mor tonu ultravioleti düğün pastanın dekorunda da rahatlıkla kullanabilirsin. Beyaz sade bir pasta formu üzerine mor çiçeklerle ve metalik altın tonu detaylarıyla hareketlendirilmiş süslemeler pastana hem çok canlı bir hava katacak hem de düğün tema rengiyle olan uyumuyla da konsepte ayrı düşmeyecek. Bir diğer alternatifin de düğün pastasından tamamen vazgeçerek onun yerine yine mor renkte çiçek ve süslemelerle hazırlanmış cupcake ya da macaronlar kullanman yine çok şık bir tercih olabilir.

Kaynak: Cake by Maggie Austin/Belle the Magazine/Strictly Weddings/theknot.com/blog.qceventplanning.com/Pinterest

3- Düğün Davetiyesi

Ultra violet renk temasını düğününde kullanmaya karar verdiysen davetiyeni de atlamamalısın. Mor mavi tonlarında süslemelerle hazırlanacak davetiyende metalik tonda ve estetik bir kaligrafi ile lüks ve havalı bir tasarım etkisi yaratabilirsin.


Kaynak: Momental Designs/Manor by the Lake/idoityourself/Pinterest