Takım elbiseli erkekler her zaman elegant bir görüntü sergilemiştir hanımların gözünde. Sevgili gelinler, ne mutlu ki son dönemde damatlar da kendine özen gösteriyor ve trendleri yakından  takip ediyor. Senin için son zamanların en şık damatlık trendlerine bir göz attık. Düğün gününde müstakbel eşin gözlerini kamaştıracak. Damatlar için 4 yeni sezon trendine göz atmadan alışverişini tamamlama.

1- Siyah

Sadece kokteyl davetleri ya da akşam yemekleri için değil siyah, düğünlerde de klasik tarzdan hoşlanan damatların tercihi. Siyah elbiselerini, yine siyah papyon ya da kıravatla tamamlayan damatlar bu tercihleriyle törende BOND havası estirecekler.

siyah damatlıklar

Kaynak: Dale Weeks / Frankee Victoria / L’Artisan Photographe / Tawny Photography / Matrimoni all’Italiana / Marcos Sanchez

1- Açık Renk

Gelenekselden uzak bir tercih yapmak üzereysen bu seçenekleri tercih edebilirsin. Düğün konseptin daha rahatsa, örneğin açık hava kır düğünü, kumsal düğünü temasında bir düğün planlıyorsan açık renk takımlar daha fresh bir görünüm sergileyecektir. Yaz düğünleri için tercih edilen açık tonları bordo aksesuarlar ile kombinlersen bir anda muhteşem bir sonbahar düğünü görüntüsüne bürünebilirsin.

açık renk damatlıklar

Kaynak: Leigh Miller Photography / Jonathan Wherrett // Pinterest / Hi Miss Puff / Jordan Voth

3- Kraliyet Mavisi

Kraliyet mavisi, yıllarca düğünlerde damatların en sık renk tercihlerinden biriydi. Klasik, zarif ve zamansız bir renk paleti olarak kabul edilir damatlıklarda kraliyet mavisi. Ama şu sıralar biraz daha parlak bir mavi tonuna daha eğimli damatlık modası. Biraz daha eğlenceli biraz daha genç bir görünüm yakalıyor damatlar bu tercihleriyle. Sağdıçlar için de tercih edilebilecek mükemmel bir tondur ayrıca. Damadın kullandığı ana rengi  kusursuz bir yardımcı renk olarak destekler. Damatlığında tercihin kraliyet mavisi ise derlediğimiz modellere bakmadan geçmemeni öneririz.

kraliyet mavisi damatlık

Kaynak: Robbins Photographic / Sarah Jane Ethan / Julie Michaelsen / Howell Jones Photography

4- Ekose

Damatlık tercihin ekose ise fit bir damat olduğunu hayal ediyoruz. Biliyorsun ekose riskli ama bir o kadar da eğlenceli bir seçim. Fiziğine güveniyorsan neden olmasın? Rahat ve rustik bir görünüm için mükemmel bir tercih olacaktır. Aynı zamanda nostaljik bir seçim de. Bu modellerin en iyi avantajı kumaş kalınlığına göre çizgi ve desen büyüklüğünün alternatifli olması. Tercih listende ekose damatlıklar da mutlaka bulunsun. Senin için birkaç ekose desen damatlık modeli derledik.

ekoseli damatlık modelleri