Beyaz düğün pastaları ile ilgili yepyeni konseptler, fikirler ve ipuçları arıyorsan tüm sorularına yanıt bulabileceğin doğru yerdesin. Aşağıda tüm yeni konseptlere göre hazırlanmış beyaz düğün pastalarını incelerken hayalindeki düğün temasını daha da şekillendirebilir ve bu fikirlerini düğün organizatörünle paylaşabilirsin.

“Düğün Pastaları” ister geleneksel stillerde isterse modern stillerde olsun düğün törenlerinin en önemli parçalarından olmaya devam ediyor. Bazen düğünde klasik ve geleneksel detaylara yer vermek de eğlenceli olabiliyor. Düğün teman çok hareketli ve renkli bir paletten oluşuyorsa fildişi renkte bir düğün pastasıyla konsepti desteklemen akıllıca bir hareket olabilir. Zarif tasarımlarıyla beyaz düğün pastası trendi asla yavaşlamayacak gibi görünüyor. Renkleri olmamasına rağmen şık şekerlemeler ve şeker hamuruyla modellenmiş çiçekler, yapraklar ve inci süslemeleri pasta üzerinde 3 boyutlu bir efekt oluştururken aynı zamanda pastaya nadide bir mücevher görüntüsü de katabiliyor.

Düğün pastam geleneksel bir süsleme tarzında olsun ama aynı zamanda modern de görünsün istersen düğün pastanın genel formunu yani iskeletini değişik geometrik şekillerde tasarlayabilirsin. Altıgen ya da oval katmanlarla hazırlanan formun üzerine beyaz üzerine beyaz ya da fildişi süslemelerle hem klasik hem de modern bir etki yaratabilirsin.

Bu yazımızda, heyecanlı ve eğlenceli düğün planlama sürecinde senin için ilham kaynağı olabileceğini düşündüğümüz göz alıcı “Beyaz Düğün Pastaları”nı derledik.

 

Elegant Düğün Pastası

Gül, düğün çiçeği, frezya ve orkideler dahil olmak üzere el yapımı şeker çiçekleri ile hazırlanmış, 6 katlı zarif fildişi ve beyaz düğün pastası.

Kaynak: Sugar Spice Cakes

Vintage Düğün Pastası

Bu 8 katlı kremalı düğün pastasını tanımlamanın en iyi yolu, klasik ve modern. Vintage tarzda hazırlanmış olan tereyağlı düğün pastası yuvarlak formlu katmanlardan oluşuyor. Fondan fildişi ve beyaz güllerden yapılan süslemeleri pastaya 3 boyutlu efekt kazandırıyor. Ayrıca üst ve alt katmanları güzel ve zarif desenler ve inci süslemeleriyle dekore edilmiş. Düğün konseptin vintage ise bu tarzda bir pasta senin için harika bir seçim olabilir.

Kaynak: Photo by KT Merry Photography; Cake by The Design Studio at The Breakers; Consulting by Posh Parties

Geometrik Düğün Pastası

Düğün pastası formu belirlenirken her zaman tercihler yuvarlak pastalardan yana olsa da son zamanlarda modern ve geometrik formlu pastalar da kendinden oldukça sık söz ettirmeye başladı. Temiz, keskin kenarlar ve 90 derecelik açılar ile kare katmanlardan oluşan modern pastalara daha trend bir seçenek olacaktır. Geometrik pasta formunun şık fırfır şeker hamurlarıyla çevrelenmiş hatları senin de gözlerini kamaştıracak.

Kaynak: Cake design by Toni Patisserie

Naked Düğün Pastası

Düğün dünyasında fırtına gibi esen düğün pastası trendine geldi sıra. Naked yani şeker hamuru ya da pasta kremasıyla kısmen ya da hiç kaplanmamış düğün pastaları. Son yıllarda oldukça popüler olan naked düğün pastaları rustik ve rahat temalı düğünlerde oldukça popüler. Hayal dünyası sonsuz tasarımcılar her konsepte uygun naked düğün pastaları tasarlayabiliyorlar. Sana da zevkine ve beğenine göre seçmek kalıyor.

Kaynak: Brides / Photo by Merari Photography