Her genç kız gibi yıllarca hayalini kurduğun o büyük gün için sende, çoktan tatlı telaşlar, koşuşturmacalar başladı bile. Yakın gelecekte, hayatında çok büyük bir değişikliğe imza atmak üzeresin. Her şeyi en ince ayrıntısına kadar planlamak istiyorsun. Düğün mekanından kullanacağın çiçeklere, gelin arabandan düğün pastana, nikah şekerine… daha bir çok detay kusursuz olmalı, kusursuz olmalısın. Tıpkı hayallerindeki gibi. Peki ya gelinliğin.. Gelinliğin nasıl olmalı? Romantik mi, Klasik mi? Modern mi, Vintage mi? 2018’in gelinlik trendleri yazımızda senin için, bu sezonun öne çıkan ve en dikkat çekici bir kaç gelinlik trendini sıralayacağız.

1- Çiçekli Gelinlik Modelleri

Moda haftası şovlarının olmazsa olmazı çiçekli tasarımlar. 2018’in gelinlik trendlerinde muhteşem masal bahçelerini andıran çiçekli gelinlik modelleri podyumlarda bahar havaları estirmeye devam ediyor. Çiçekli dantel tasarımlar, üç boyutlu çiçek yaprakları sanki bir ressamın tuvalinden çıkmışcasına canlı ve büyüleyici. Öyle sanıyoruz ki zarif ve zamansız bu modeller inkar edilemez çekiciliğiyle senin de başını döndürecek.

2- Pelerinli Gelinlik Modelleri

Gelinliklerde pelerin modası bu sezonda bütün ihtişamıyla kendini gösteriyor. Prenses esinli pelerinlerle tasarlanmış gelinlikler duvak tasarımına farklı bir tarz da getiriyor. Gelinliğini ister mini, ister orta, uzun tercih et, ama bu sese kulak ver. Usta moda tasarımcıları, pelerin esintisinin, gelinlik moda defilelerinin podyumlarında uzunca bir süre daha salınmaya devam edeceği görüşündeler. Bizden söylemesi.

3- Zarif ve Sade Gelinlik Modelleri

Abartıdan uzak, sade bir tarzın var. Ama aynı zamanda asil retrosun da.  Pırıltı, taş, fırfırlar, danteller, kat kat tüller, karmaşık desenler, abartılı aksesuarlar ilgi alanına girmiyor. Dönüp dolaşıp kendini minimalist modelleri seçerken buluyorsun. Zorlamaya gerek yok, sen tam bir minimalistsin. Geriye kalan tek şey, bunu modernize edip modellere uygulamak. Dünyaca ünlü duayen moda tasarımcılarının gelinlik koleksiyonlarında bu sezon da minimalist gelinlik modellerine rastlamak mümkün. 2018’in gelinlik trendleri yazımızda işini kolaylaştırmak için birkaçını senin için derledik. Seçim senin !

4- Fiyonklu Gelinlik Modelleri

Bu sezonun gelinlik trendleri arasında dev kurdelaları da saymadan geçmeyelim. Kurdelalı gelinlikler daha feminen duruşuyla dikkat çekiyor. Bu iddialı gelinlik modelleri ince ve uzun bir bedende muhteşem durabiliyor. Özellikle sırt ve kol detaylarına odaklanan modellerde oldukça dikkat çekici bir görüntü oluşturuyor. Yeni sezonda bir çok markanın koleksiyonunda dev kurdelalı gelinliklere rastlamak mümkün.

 

5- Transparan Gelinlik Modelleri

İddialı bir tercih yapmak üzere misin? O zaman transparan gelinliklere de bir göz atmanı istiyoruz. Dantel ve tül detaylarla dekoltenin kontrolü tamamen senin ellerinde. Transparan gelinlikler içinde her tarza ve zevke uygun tasarımlar görmek mümkün. İster etek, ister göğüs, ister sırt ya da kollarda.. Cesur, gizemli ama bir o kadar da zarif bir duruş sergilemek isteyen gelinlerin beğeni listelerinde transparan gelinlikler şu sıralar revaşta.

6- Siyah & Beyaz Gelinlik Modelleri

Konu gelinlik olunca siyah renkten söz etmek eskiden biraz cesaret isterdi. Ama tamamen siyah ya da siyah detaylardan oluşan son moda gelinlikler, 2018 Bahar Gelin Moda Haftası (Spring 2018 Bridal Fashion Week) podyumlarında rüzgar gibi esti. Siyah detaylar beyaz gelinlikler ile yüksek kontrast yakalarken, aynı zamanda dikkat çekici ve yenilikçi bir görünüm de sağlıyor. 2018’in gelinlik trendleri Gotik tarzdan ilham alan bu sofistike ve dramatik siyah dokunuşlarla, gelinlik tasarımcıları bizleri şaşırtsa da, hala bir gelin gibi görünmek için beyaz giymenin zorunlu olmadığını kanıtlar gibiydiler. Sen de düğününde dramatik bir konsept düşünürsen bu modelleri denemeni öneririz.

Yeni stiller ve trendleri keşfetmeye devam etmelisin. Ancak her zaman duygularının en doğru rehber olduğunu da aklından çıkarmamalısın. Panik yok ! Büyük gün geldiğinde gözler senin üzerinde olacak ve sen kusursuz olacaksın.