Son zamanların en çok tercih edilen gelin buketi renklerini ele alacağımız bu yazımızda, düğün gününde güzelliğini tamamlayacak en önemli parçanın, elinde tuttuğun çiçekler olduğunun bir kez daha farkına varacaksın. Gelinin çiçeği de en az gelin kadar kusursuz olmalı ve o muhteşem duruşu tamamlamalı. Gelin buketinin stilinden bukette kullanılan çiçeklerin çeşidine de dikkat etmen gerekiyor. Gelinliğinin modeli, düğününün yapılacağı mekan, düğün konseptin, hatta vücut ölçülerin bile elinde taşıyacağın buketin stilini belirleyecek önemli etkenler olacak. Bu detaylara daha sonraki yazılarımızda değineceğiz. Şimdi bu özel günde sana hangi çiçekler eşlik edecek onları tanıyalım istersen. 2018 gelin buketi renkleri ve stillerinde düğün çiçeklerinin dünyada nasıl bir eğilim -trend- içerisinde olacağına dair tahminlerimize bir göz atmanı öneriyoruz.

 

1- Ultra Violet

Yılın Pantone Rengi her zaman modaya ve dolayısıyla düğün trendlerine ne tür yenilikler geleceğinin büyük bir göstergesi. 2018 yılı için belirlenen Pantone Rengi “Ultra Violet” şimdiden bizleri heyecanlandırmaya başladı bile. Bu göz alıcı karanlık, gölgeli renkler tüm sezon çiçeklerinde kendini gösterecek. Güller, orkideler hatta ortancalar da dahil olmak üzere birçok çeşitli çiçekte rengini sergileyecek. Tercihin Mor Düğün Çiçekleri’nden yanaysa şu aralar trend olan Ultra Violet tonları tam da senin için biçilmiş kaftan diyebiliriz.

Pantone Color Ultra Violet Wedding Flowers  –  Kaynak: Interflora

 

2- Bakır Bronz

2017 yılının trend rengi metalik altın renklerini bu yıl bronz bakır tonlarındaki gelin buketleri ve düğün çiçekleri takip ediyor. Gelin buketlerine eklenen bronz ve bakır tonlamalar, gelin çiçeğine sıcak ve lüks bir hava katacak. Bakır rengindeki ana çiçeğini (örneğin bakır bronz vahşi orkide) beyaz tonlarında yardımcı çiçekler ile tamamlarsan (örneğin beyaz çardak gülleri) havalı ve şık bir tercih yapmış olacaksın.

Kaynak: Interflora

 

3- Tek Renk

2018 yılının gelin çiçekleri trendleri arasında hızla yükselen eğilimler tek renk ton geçişlerinin hakim olduğu çiçekler olacak. Aranjmanlarda tek renk kullanımı her bir çiçeğin tek tek vurgulanmasını sağlar. Aynı zamanda yoğunluk etkisi yaratır. Bu nedenle bir dizi mavi, bir dizi mor ya da bir dizi saf beyazdan oluşan solo renk buketleri ellerinde taşıyan pek çok geline rastlayacağız önümüzdeki törenlerde.

Kaynak: Interflora

 

4- Pastel Tonlar

Pastel tonlar kullanıldığı her alanda yumuşak ve dingin bir geçişi sağladığı gibi aynı zamanda masum ve cezbedici şıklığı da vurguluyor. Daha çok vintage / provencial / shabby chic tasarımlarda karşılaştığımız bu tonlama çiçeklerde büyülü bir cazibeye kavuşuyor.

5- Rengarenk

Bu parlak, cesur ve rengarenk buketlerde renk sınırı yok. Tabiattaki bütün renkleri bu buketlere sığdırabilirsin. Zengin turunculardan parlak pembelere, fuşyalara, güneşli sarılardan serin mavilere, zümrüt yeşillere uzanan geniş bir tuval var elinde. Beyaz gelinliğinin oluşturduğu fonla daha da parlayacak olan renkler şımarık bir seçim olacak gibi ne dersin ?

6- Succulent ve Yeşil Buketler

Son dönemde etli bitkiler olarak tanımlanan succulent ve yeşil bitkilerin yer aldığı yeşil gelin buketi tasarımları da oldukça ön planda. Succulent bitkileri karakterize çöl bitkileri kategorisinde yer alır. Çarpıcı görünümleri kolay bakımları ve dayanıklı olmaları nedeniyle her alandaki dekorasyonlarda sıklıkla karşımıza çıkıyor. Tabi gelin buketleri de bu yeni trende kayıtsız kalmıyor. Succulent bitkilerini beyaz çardak gülleri, şakayıklar ve sarmaşıklarla kullanılarak trend bir görünüme kavuşabilirsin.

Kaynak: Calie Rose